V prejšnjih novicah smo se pogovarjali o smislu ali nesmislu skubljenja paradižnikovih listov. Tatjana in Katka, ki sta se na objavo oglasili, sta se z napisanim strinjali, a hkrati poudarili tudi pomen odstranjevanja obolelih in poškodovanih listov z rastlin.
Drži, higiena je na vrtu zelo pomembna. Še zlasti v prihajajočih jesenskih dneh, ko se jutranja megla vleče preko vrta, z njo pa pridejo tudi spore plesni in glivic, ki lahko hitro povzročijo propad rastlin, predvsem plodovk.
Zračnost rastlin in odstranjevanje propadajočih listov in odsluženih rastlin je pomembno vrtno opravilo. Če ste pridni, kot sta Tatjana in Katka, delate to redno, sproti in vsak dan, če malo manj, pa vsaj pravočasno, preden se privlečejo pozno avgustovske megle …
(P.S. jaz sodim v drugi razred higienikov – tistega avgustovskega. Kovačeva kobila pač 🙂
DRaga Bojca, “kako sva si enaki”. Gledam tvoje fotke in jih primerjam z mojim vrtom. Podoben “a je to” stil imava. Mislim namreč na ogrodja, okvire … ki jih uporabiva, da je najinim rastlinam bolj udobno. Poskušava jim omogočiti najboljše, a kot si zapisala včasih ne morejo kaj iz zlezejo iz svojega okvirja. A je tudi tako prav. 🙂 Meni se je rast kumar malček ustavila, se že poznajo bolj hladne noči. A še vedno delajo, tudi paradižnik, paprike. Ostalo tako trapa. Sem pa žalostna ker je tako malo stročjega fižola. A vsako leto je nekaj, kar bolj dela. To leto sem pridelala celo artičoko. V petek bova imela prvi obrok, javim kako bo uspel. Sicer pa se še vedno poslužujem čaja iz žajblja, preslice in veliko sirotke. Draga moja pozdrav tebi in tvojim in naj ti dobro raste in uspeva.